שאלות ותשובות

14/11/2016 - יום שני י"ג חשון תשע"ז
שלום כבוד הרב אחת ההרצאות שלך אמרת "מה שאתה לא רוצה זה ולא מתאים לך זה רצון השם, ומה שמגיע מהתלהבות זה יצר רע - מהות האדם לקחת את רצונותיו ולזרוק אותם". אם אדם נלהב להתחיל ללמוד בישיבה או שיעור תורה ומתרגש מכך, מהות העניין שהשם לא רוצה שילך?
תשובת הרב:
שיעור תורה אמור לעייף ולהתיש את האדם אם נעשה כמתכונתו - ולכן יש בו צער ועל זה אמרו שתורה נקראת תושיה, שיעור תורה שיושבים וצוחקים שם זה מופע ולא שיעור.
14/11/2016 - יום שני י"ג חשון תשע"ז
אשמח לשמוע מהרב על מצוות/מנהגים שעל החתן לקיים ביום החתונה (שמעתי שעליו לצום, להתפלל וידוי של כיפור במנחה ועוד מספר דברים) אשמח לשמוע מכבוד הרב מה כן נהוג לעשות לפי הספרדים?
תשובת הרב:
להתחזק ביראת שמיים
13/11/2016 - יום ראשון י"ב חשון תשע"ז
אני שומע דרשות של הרב על אמונה, שהשם עשה לי, שאין צורך להקפיד על חברי, עד כאן הכול בסדר.
אבל מה שלא בסדר, הרב אומר בפיו אם השכן או כל אדם אחר הציק לי, לתת לו סוכריית אחרי שהציק לי, את זה איך אומר לאנשים, כי אחרי זה זה שהציק לא יחזור בתשובה לעולם, יחשוב ברשעותו שהוא בסדר.
תשובת הרב:
רבי ישראל סלנטר קבע באיגרת המוסר, שהיהודי לא אמור לדאוג לעולם הבא של חברו אלא לעולם הזה של חברו, ולעולם הבא של עצמו, אם אתה תרבה בטובתו של מי שהזיק לך, כמו שעשה יוסף "אני אכלכל אתכם ואת טפכם", תראה שיכנס בלב שלך אהבה למזיק אותך, וכך עשה רבי ישראל סלנטר בעצמו עם המעשן ברכבת, עיין בספר גדולי המוסר של הרב כץ
13/11/2016 - יום ראשון י"ב חשון תשע"ז
בס"ד שלום כבוד הרב, נשכח לשים את השקע של הפלאטה בשבת, ממש כבר בערב נזכרנו, מה היה עלינו לעשות? לאכול אוכל קר או לשים בשינוי את השקע בחשמל? מה הדין של האוכל?
תשובת הרב:
לקרוא לגוי ולרמוז לו, ברמז שלא בלשון ציווי שישים את התקע, ולדאוג שגם הגוי יאכל מעט מהאוכל החם לאחר שהתחמם שיהא לצורכו.
10/11/2016 - יום חמישי ט' חשון תשע"ז
שלום לכבוד הרב! אני בעל תשובה שהתחתני לפני כ-9 חודשים, ברוך ה' עם אישה צדקת ומיוחדת. למדתי בכולל אך גם למדתי מקצוע לפרנסה. ואיני רוצה ללמוד מקצוע אלא רק ללמוד בכולל, אך אשתי מכריחה אותי ללמוד את המקצוע הזה ואיני רוצה בו כלל ועיקר. איך נביא את האישה למצב שהיא תרצה שאני רק אלמד בכולל?
תשובת הרב:
אסור לך ללמוד רק בכולל, כך פסקו הרב אלישיב והרב שך זצ"ל, שלבעל תשובה יש לעבוד וללמוד, זה רצון ה'
09/11/2016 - יום רביעי ח' חשון תשע"ז
שלום כבוד הרב, האם זה מן הראוי שאשה חרדית תלמד שחיה בקורס של נשים חרדיות ללא גברים כלל? תודה מראש
תשובת הרב:
כן, וראוי
09/11/2016 - יום רביעי ח' חשון תשע"ז
ילד בן 7 עם ADHD וחשש לאספרגר עם בעיות רגשיות קשות המליצו על תרפיה בחיות אין בעיר שלנו האם מותר לגדל בבית כלב קטן בשבילו?
תשובת הרב:
לא!
09/11/2016 - יום רביעי ח' חשון תשע"ז
שלום לכבוד הרב האם רשום בספרי הרב הקדוש מברסלב שאם מביאים ילד עד גיל 6 או 7 לקבר ר' נחמן אז הילד ישמור את בריתו כל חייו?
תשובת הרב:
לא ראיתי - וגם אם רשום זה רק יקל עליו לשמור את הברית, אבל לא ישריין אותו לגמרי שאם לא כן בטלה הבחירה לאדם.
08/11/2016 - יום שלישי ז' חשון תשע"ז
שלום לכבוד הרב, אני מדריכת כלות ועובדת דרך הרבנות. מגיעות אלי כלות חילוניות ולצערי פעמים אני מרגישה שהן לא תקיימנה את המצווה. האם אני יכולה ללמדן רק את שלוש הבדיקות ההכרחיות כדי להקל עליהן ולתת להם להבין שקיום המצווה לא מסובכת וקשה לביצוע?
תשובת הרב:
כן 
08/11/2016 - יום שלישי ז' חשון תשע"ז
שלום כבוד הרב בנוסף לדיסקים שקיבלנו לבית קיבלנו גם קופת צדקה, האם יש מאסף ברחבי הארץ לצדקה הנ"ל? ואם יש יותר מקופה אחת האם אפשר להשתמש בא לצרכים אחרים אישיים?
תשובת הרב:
כן, יש להתקשר למוקד שמופיע בעלון ויבואו לאסוף
לא, אסור להשתמש לצרכים אחרים
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"