שאלות ותשובות

25/01/2017 - יום רביעי כ"ז טבת תשע"ז
לכבוד הרב שלום רב! ראשית רציתי להודות לרב על הספרים המחזקים מאוד על חובת הלבבות שהם ממש מחיי מתים יישר כח גדול.
והשאלה שלי היא שב"ה אני רוצה להתחזק במצות המעשר ולתת כראוי אבל כיום אני נמצא בחובות ובמינוס גדול מאוד (אני עצמאי בעל עסק) ורציתי לדעת אם אני במצב הזה צריך לתת מעשר כרגיל ולמי? תודה רבה
תשובת הרב:
כשאדם בחובות הוא פטור מהצדקות ויתן רק משהו מועט כדי לזכות במצוה
23/01/2017 - יום שני כ"ה טבת תשע"ז
שלום לכבוד הרב , בהמשך לתשובתך על ישיבה מעורבת בנופשים ובבתי מלון חרדים . מה ההבדל בין זה לבין אירוע שבו יש ישיבה מעורבת, וריקודים בנפרד? יישר כוח גדול על כל מה שאתה עושה עבור עם ישראל.
תשובת הרב:
יש הבדל בין התאגדות לשם סעודת שבת לבין התאגדות לצורך שמחה והוללות, 
כאשר זה התאגדות לסעודת שבת נהגו לפני רבנים גדולים לאכול כשמסובים למשפחותיהם, כך ראינו אצל הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל ואחרים.
23/01/2017 - יום שני כ"ה טבת תשע"ז
הציעו לבעלי ללכת לערב גיבוש במסעדה שזה אומר גם עם נשים בעלי טוען שהוא יישב בפינה בצד ולא יתערבב ולפי דעתי זה לא לעניין בכלל. מה דעת הרב?
תשובת הרב:
שילך איתך ביחד למסעדה
23/01/2017 - יום שני כ"ה טבת תשע"ז
כבוד הרב שלום וברכה כת"ר נשאל באיזה תוכנית חיסכון אפשר להפקיי את ה50 ש"ח מהביטוח לאומי שניתן לכל ילד והרב ענה שהכל שטויות ובאיזה שירצה יבחר פשיטא לי שהרב ענה מבחינת מידת הביטחון שעל לאדם לשים מבטחיו בתוכניות חסיכון ותנאיו אך יש כאלה שכמדומני לענ"ד גובל בבעיות של ריבית יורנו רבינו איזו תוכנית כשרה?
תשובת הרב:
אין תוכנית כשרה!
23/01/2017 - יום שני כ"ה טבת תשע"ז
שלום לרבי ומורי. לפני כמה חודשים התחילו לי כאבים בצד שמאל בחיבור בין הרגל לאגן בדיוק במפשעה. אין לי כוחות לרופאים הרב... הייתי פעם בבדיקות במעי והכול יצא בסדר ב"ה. מנסה להתחזק בבטחון ואמונה בה' ושה' יכול לרפאות אותי . עצה הרב בבקשה...אתה מורה הדרך שלי ואין לי איך להגיע אליך...
תשובת הרב:
- בין אדם לחברו, לחשוב רק טוב על יהודים וגם ברוצחים לראות את הנקודה הטובה
- תיקון חצות ותפילה בנץ החמה חובה
- ושעה שתיקה ביום תרופה להכל!
22/01/2017 - יום ראשון כ"ד טבת תשע"ז
שלום לרב. הבת שלי שקטה ומופנמת, היא בכיתה ג, ובביה"ס יש 3 ילדות שממש מתעללות בילדה בקללות ובהעלבות ואני תמיד מסביר שמי שמוותר מרוויח ושצריך לקבל באהבה ולא לקלל חזרה, וגם אומרים למורה ולא עוזר. יש לי חשש שלילדה יהיה נזק נפשי בגללן ואולי אני צריך להתנהג בצורה אגרסיבית בביה"ס. מה עושים?
תשובת הרב:
ללכת למנהלת ולדבר עמה ולדרוש תוצאות בדרכי נועם, 
והרבה תפילה גם בחצות הלילה וגם עם הנץ החמה
22/01/2017 - יום ראשון כ"ד טבת תשע"ז
שלום לכבוד הרב! תודה רבה רבה שהסכמת לעשות שבת קהילה באשקלון מאוד שמחתי בדרשות שלך!
שאלתי אותך לגבי המשך לימודים. אמרת לי שיש לדון על כך.. איזה קריטריונים חשוב לך לדעת לגבי המשך הלימודים אני מאוד רוצה להתדיין עם דעת תורה בנושא זה ..! תודה רבה הרב.
תשובת הרב:
צריך לראות את כל התמונה בשביל לענות
21/01/2017 - שבת כ"ג טבת תשע"ז
שלום כבוד הרב אני עובד בעבודה פיזית בתור עצמאי ואני רוצה לחפש עבודה אחרת ועדיין להישאר עצמאי האם זה שאני אעבור תחום תהיה אותה פרנסה הכנסה?
תשובת הרב:
תלוי בזכויות ובעוונות
19/01/2017 - יום חמישי כ"א טבת תשע"ז
שלום הרב, כבר שמונה חודשים שמישהו מטריד אותי בהודעות ממספר שלא ניתן לאתרו.. הוא כותב הודעות אהבה ואני אישה דתיה ונשואה והוא יודע את זה וממשיך להטריד.. מה לעשות?
תשובת הרב:
- למשטרה
- ולהתחזק בצניעות
19/01/2017 - יום חמישי כ"א טבת תשע"ז
שלום הרב, יש לי שני ילדים שנמצאים כרגע במעון בהר חומה. אני ובעלי לא מרוצים מהמעון. הורים אחרים העבירו את הילדים שלהם החודש למעונות אחרים כי גם הם לא היו מרוצים מהתנהלות המעון הזה. אנחנו מתלבטים האם להשאיר אותם שם בכל זאת עד סוף השנה או להעביר למעון של הרב. מה לעשות?
תשובת הרב:
זה תלוי מה הסיבות שלא מרוצים?
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"