שאלות ותשובות

19/07/2016 - יום שלישי י"ג תמוז תשע"ו
שלום למו"ר. רצינו לשאול אנו בית של תורה שמקפיד על קלה כבחמורה, הן בענייני הלכה והן בענייני השקפה.. יש לנו ילד בן שש שלאחרונה מתלונן מאוד על שעמום, אין לנו מחשב בבית האם טוב לקנות לו גיימבוי שאין בו משחקי אלימות ופריצות או שעדיף לא לפתוח בכלל פתח כזה של משחקי מסך.. יישר כח גדול..
תשובת הרב:
תלוי במקום בזמן ובמשפחה, רק לרב שמכיר אתכם אישית יש יכולת לענות
18/07/2016 - יום שני י"ב תמוז תשע"ו
שלום כבוד הרב, אחי הגדול אדם ירא שמיים נשוי עם 5 ילדים קטנים עובד קשה ומפרנס עושה הכל בבית בזמן שאישתו הולכת ללמוד הוראה. עם כל זה אישתו מנבלת את הפה והוא שותק. מאד כואב לי עליו האם יש משהו שאני יכול לסייע לו, לדבר איתה אולי? עם אבא שלה?
תשובת הרב:
להתפלל לה' שיחזיר אותה בתשובה
17/07/2016 - יום ראשון י"א תמוז תשע"ו
שלום לרב. בדיני הרחקות כתוב שאסור לשבת על המיטה שמיוחדת לאשתו. אני לא מבין הרי מיטה זוגית רגילה שייכת לשניהם. האם כשאשתו לא נמצאת בחדר הוא לא יכול לשבת או לשכב על המיטה?
תשובת הרב:
אם המיטות מחוברות אסור לשבת על מיטה שלה, אם המיטות מופרדות מותר על מיטתו ולא על מיטתה
14/07/2016 - יום חמישי ח' תמוז תשע"ו
שלום כבוד הרב, השבוע הייתי אצלך וסיפרתי לך על בעיות שיש לי עם רכב שקניתי לצרכי עבודה, ויש לו תקלות מרובות. הרב אמר לי להחליף את הרכב, אבל שכחתי להגיד לכבוד הרב שגם הרכב שלפניו היה מלא בבעיות וקלקולים, ולי ברור שהבעיה היא אצלי, שצריך לתקן משהו במעשיי, ואיני יודע מה. במה צריך להתחזק במקרה זה?
תשובת הרב:
תשתדל לעשות ברכב גם חסד לאחרים הן בטרמפים הן בהשאלה
13/07/2016 - יום רביעי ז' תמוז תשע"ו
שלום הרב, אנחנו בעלי תשובה, וכל השנים שאנחנו נשואים הלכנו אחרי דעתו של מרן שלא לנסוע לאומן בראש השנה, והשנה בעלי פתאום החליט שהוא נוסע וכבר סגר כרטיס (כנראה שהחבר הברסלב שלו הצליח לשכנע אותו ולהזיז אותו מדעתו). הנסיעה הזאת מצערת אותי.. רציתי להיות עם בעלי בחג. מה לעשות?
תשובת הרב:
לגשת לרב שלו והוא יסביר לו שאסור לצער אשה בחג
13/07/2016 - יום רביעי ז' תמוז תשע"ו
שלום כבוד הרב, אני יוצא עם מישהי שיש לה צליעה ברגל ימין, ויד ימין שלה לא מתפקדת בכלל. ההורים שלי מתנגדים מאוד להמשך הקשר ואפילו מאיימים שאם אמשיך איתה הם יקחו לי את הבית והאוטו שהם נתנו לי.. מה לעשות? למרוד בהורים ולהפסיד הכל בשביל להמשיך איתה או לעזוב אותה ולהקשיב להורים?
תשובת הרב:
להמשיך בחשאי עימה עד שיוחלט על נישואים ואז ה' יעזור
12/07/2016 - יום שלישי ו' תמוז תשע"ו
שלום הרב, ביטוח לאומי נותן לכל ילד כל חודש 140 ש"ח, האם צריך להוציא מעשר מסכום זה? ההורים שלנו תומכים בנו כל חודש כלכלית, האם צריך להוציא מעשר ממה שהם נותנים?
תשובת הרב:
כן 14 ש"ח
12/07/2016 - יום שלישי ו' תמוז תשע"ו
שלום הרב, רשמתי את הילדים למעון אמונה בשכונה לשנה הבאה, הם בני 2.5 ו 1.3 בגלל הסיבסוד של התמ"ת. האם זה נורא שלא יהיו במסגרת חרדית מתחת לגיל 3?
תשובת הרב:
עד גיל 3 אפשר להקל
12/07/2016 - יום שלישי ו' תמוז תשע"ו
לכבוד הרב שלום רב , אני ואשתי נשואים מזה 7 שנים, וללא ילדים, עברנו מס' טיפולי פוריות אך ללא הצלחה. מנהלים אורח חיים דתי אך לא מקפידים על הכל. לדוגמא יש בבית אינטרנט, ואני בזמני הפנוי לא מנצל כל דקה ללימוד תורה, אני משתדל ללכת כל יום לשיעור הלכה קבוע שכבודו מכיר טוב, מה עצת הרב בנושא?
תשובת הרב:
להתחיל ללמוד מוסר לפני ההלכה ולהקפיד על הכל שיעשה לפי התורה
11/07/2016 - יום שני ה' תמוז תשע"ו
שלום כבוד הרב, האם מותר לשמוע מוזיקה קלאסית (בטהובן וכו'. רק נגינות)? האם יש הבדל בזה בין גברים לנשים? האם זה משהו שלא רצוי לכתחילה? תודה רבה.
תשובת הרב:
מוזיקה בלי מילים מותר, ובהנחה שזה גורם לאדם ישוב הדעת
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"