שאלות ותשובות

27/06/2016 - יום שני כ"א סיון תשע"ו
שלום כבוד הרב רציתי להגיב למשהו שנכתב כאן. לגבי הסרטון שבו לכאורה מתבטא הרב עובדיה זצ"ל נגד הספר דת הציונות. ראיתי את הסרטון. קודם כל הוא צולם ללא ידיעת הרב, ולגבי תוכן הסרטון הרב לא מתבטא נגד הספר ולא אומר מילה נגד הספר, הרב רק משבח את הרב קוק ז"ל ואומר שהוא "לא היה מהמזרחי האלה" כך אמר! וכאמור, בסרטון הרב לא אמר מילה על הספר. וכל מי שקרא את הספר יודע שכל מה שמובא שם זה ציטוטים ודעותיהם של גדולי ישראל. ואין שם מילה מבזה אחת נגד הרב קוק ז"ל. לכן מומלץ למחפשי האמת לקרוא את הספר הזה על שני חלקיו. כמו כן לבזבז את זמנו היקר של גדול הדור, ולצלמו בלי ידיעתו, ולפרסם זאת, זה השקר בהתגלמותו!
תשובת הרב:
פורסם לבקשתך
26/06/2016 - יום ראשון כ' סיון תשע"ו
בס"ד שלום לכבוד הרב, הרב אני בעל תשובה מזה שנתיים בערך ב"ה, כרגע אני בצבא ואני משתחרר עוד חודשיים-3 בע"ה. לאחר שאני ישתחרר אני מתכנן להיכנס לישיבה בע"ה. שאלתי לרב היא כזו: כרגע יש לי 5 שעות בערך ללימוד תורה ביום, איך הרב ממליץ לחלק את הזמן מה ללמוד? (חוץ מהשעות האלה יש לי חברותא שעה גמרא בערב)
תשובת הרב:
שעתיים הלכה בעיון
שעה מוסר
שעה גמרא בעיון
26/06/2016 - יום ראשון כ' סיון תשע"ו
שלום כבוד הרב, בברכת הכהנים, האם לענות ברוך הוא ברוך שמו כשהכהנים אומרים את שם השם, או לא?
תשובת הרב:
לדעת הבן איש חי עונים, הרב עובדיה יוסף זצ"ל מסתפק. לכן אחוז את הודאי ועזוב את השמא. 
ויש לענות בקול רם
26/06/2016 - יום ראשון כ' סיון תשע"ו
שלום כבוד הרב,
1. בעוד כשלושה חודש אני משתחרר מהצבא ומאוד מעוניין להיכנס לישיבה של הרב, אך השאלה שלי האם עד אז הישיבה תפתח או שייקח לזה הרבה יותר זמן?
2. והאם הרב מוציא ספר על "משלי"?
תשובת הרב:
1. בקרוב בעז"ה
2. בקרוב
23/06/2016 - יום חמישי י"ז סיון תשע"ו
שלום הרב, בעזרת השם עוד שבועיים אנחנו עוברים לגור בהר חומה בקרבת מוסדות הרב. אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים. חוזרים בתשובה מזה שש שנים. אנו זקוקים לרב ולהנהגה נכונה בבית, ומאוד מאוד רוצים להצטרף לקהילה של הרב! מה עלינו לעשות?
תשובת הרב:
לבוא לבית הכנסת ויקבלו אתכם בזרועות פתוחות
23/06/2016 - יום חמישי י"ז סיון תשע"ו
שלום כבוד הרב האם מוצרי חלב (שוקולדים וכד') שכשרותם זה "כשר חלב ישראל", זה מותר לכתחילה או שראוי לבן תורה להחמיר גם בזה?
תשובת הרב:
כדאי להחמיר
23/06/2016 - יום חמישי י"ז סיון תשע"ו
שלום עליכם הרב, אני בחור עם כיפה סרוגה שהולך עפ"י מרן הרב עובדיה זצ"ל כמו כל משפחתי (כולנו סרוגים). אני מתפלל במקום ש95 אחוז חרדים ואף יש שם כולל חרדי, אני רוצה להגדיל את האהבה בינינו לבין החרדים כולנו אחים, יש לרב עצה?
תשובת הרב:
לראות בעין טובה כל מעשה של יהודי
23/06/2016 - יום חמישי י"ז סיון תשע"ו
לרב שלום אנו ב"ה נמנים על שומעי לקחו של מו"ר, ורצינו לשאול, חמתי היא אשה בעלת תשובה ללא כל הדרכה, והיא מאוד נפגעת שאנו לא באים לשבתות כדי להיפגש עם בנה שהוא מגיע בכל שבת קבוע, וא"א בשופו"א להגיע כשהוא נמצא, מטעמי צניעות שפה סגנון וביזוי התורה. אנו מגיעים לשם כשהוא לא נמצא. היא טוענת שאנו גורמים לשנאה
תשובת הרב:
תגיעו לפוגשו באמצע השבוע
22/06/2016 - יום רביעי ט"ז סיון תשע"ו
שלום לכם. פרסמתם היום את שאלתי על המקור... נא הסירו את שמי מן השאלה.
תשובת הרב:
מאת העורך - שלום רב, שמך הוסר.
לידיעת הציבור הרחב, האתר מפרסם את תוכן השאלה בלבד כמות שהיא (ללא פרטי השם המלא של השואל כמובן).
אך אם השואל רשם את שמו גם בשאלה עצמה, ייתכן ששמו יופיע עם השאלה כמות שהיא (אנו אכן משתדלים לערוך את השאלה לפני פרסומה כדי למנוע מצבים אלו...)
19/06/2016 - יום ראשון י"ג סיון תשע"ו
בשיעור היומי הקבוע שלנו בכולל ערב בעלי בתים יש משתתף קבוע שמרבה במהלך השיעור לזרוק לחלל דברי ליצנות שמסיחים בדרך כלל את תשומת לב הציבור מה גם שהם מלווים בצחוק מתגלגל שלא מתאים לבן תורה. הרב מעיר לו מס' פעמים אך הדבר חוזר ונשנה. איך אמורים לפעול במקרים שכאלו?
תשובת הרב:
להסביר את חומרת הדברים
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"