שאלות ותשובות

19/06/2016 - יום ראשון י"ג סיון תשע"ו
הבן שלנו חלם חלום על סבא ז"ל, שהוא נקרא על שמו שהוא רואה את הסבא באוטובוס מחייך אליו והוא לבש חליפה אפורה. מה מרמז החלום
תשובת הרב:
שהסבא שמח בנכד
18/06/2016 - שבת י"ב סיון תשע"ו
שלום עליכם. בדף בהעלותך. היכן המקור לדבריכם שהגרא אומר שפפוס של ר"ע הוא מהרוגי לוד?
תשובת הרב:
ביאור אגדות לגר"א
15/06/2016 - יום רביעי ט' סיון תשע"ו
שלום לכבוד הרב, יש כעת חברה בשם "עסקן" שהיא טלפונים חכמים מוגנים ללא גלישה באינטרנט ועם אפליקציות מושגחות. בפיקוח של רבנים. המכשירים מגיעים מובנים לציבור החרדי. האם אפשר לעבור עם המספר שלי ולרכוש מכשיר כזה??? אני עכשיו עם טלפון לא מוגן
תשובת הרב:
רק בהתייעצות עם הרב האישי שלך
15/06/2016 - יום רביעי ט' סיון תשע"ו
לכבוד הרב שלום רב.
א) מה ניתן לעשות או איזו תפילה להתפלל שהשם יתברך יזכה את בעלי ללמוד, לעסוק ולהתעלות יותר ויותר בתורה (לא רק חצי שעה-שעה) ובשמירת העיניים?
ב) קנינו בחסדי השם יתברך דירה מקבלן. גילינו שהם עובדים גם בשבתות וחגים ומיד ביקשנו שלא יעבדו בדירתנו ובכל זאת עבדו. האם לתבוע או לוותר?
תשובת הרב:
א) כל תפילה תועיל
ב) לוותר
15/06/2016 - יום רביעי ט' סיון תשע"ו
שלום רב לכבוד הרב, בעזרת השם יתברך אשתי צריכה ללדת בחודש הקרוב. חשבנו על מספר שמות ואישתי מאוד רוצה את השמות אביאל או אופיר. מה כבוד הרב חושב על השמות? האם הם טובים? איזה מהם עדיף? תודה רבה! שהרב ימשיך להגדיל תורה ולהאדירה.
תשובת הרב:
אביאל
14/06/2016 - יום שלישי ח' סיון תשע"ו
שלום לרב. יש אדם שיש לו בעיות בתפקוד יחסי אישות והוא צריך להשתמש בתרסיס או משחה רפואיים לשם כך. מה הדין בשבת?
תשובת הרב:
מותר כי זה גם דרך בריאים
14/06/2016 - יום שלישי ח' סיון תשע"ו
כבוד הרב. אני מחפש את השידוך שלי וכל פעם שיש כיוון אז הבחורות מגיעות עם מטען ריגשי מהעבר שמונע. זה דבר שמפריע לי בעבודת ה' וגורם לי לנפילות גם במעשה לצערי לפעמים. אני מתמיד בשיעורים שלך 5 שנים ובאמת משתדל אבל איני יכול להיות עובד ה' אמיתי בnצבי הנוכחי מה עושים?
תשובת הרב:
מתפללים
14/06/2016 - יום שלישי ח' סיון תשע"ו
כבוד הרב היום היה דיון לילד שנשר מעולם הישיבות ואנו צריכים לשלם קנס פיצוי עבור הנערה שהם סיממו אותה ורצו לעשות איתה מעשים לא הגונים' אך היא סירבה והפיצוי הכספי הוא 3000 אלף ורוצים להעביר את הילד למוסד בירושלים שניקרא הסותה חברותה. במה הרב מציע שההורים יתחזקו על המקרה של הילד?
תשובת הרב:
להתחזק בקדושה
14/06/2016 - יום שלישי ח' סיון תשע"ו
הרב שלום. ה' ישמור אתכם. מאוד מתחזקים מהשיעורים. אין צורך לפרסם. ראיתי שהרב הפנה מישהו לספר דת הציונות. רציתי להאיר שיש סרטון עם הרב עובדיה זצ"ל שדעתו לא הייתה נוחה מהספר הזה. תודה רבה על כל השיעורים, מחזק את כולנו בסביבה.
תשובת הרב:
גם בעתו של הרב עובדיה זצ"ל, בסרטון נראה שלא היתה דעתו נוחה באריה דרעי אך מינו אותו לראש ש"ס. סרטון לא אומר את האמת
13/06/2016 - יום שני ז' סיון תשע"ו
שלום כבוד הרב, האם אפשר באותם ימים שעושים תיקון בלילה (ליל שבועות וכד') לחלק את התיקון בין האנשים [כמו שיש את ה"תהילים המחולק" (ובמיוחד את "אדרא זוטא")] ובמשך כל הלילה התקיים שיעורי מוסר וכד'? הרעיון הגיע מכך שמדובר באנשים שלא מספיקים אף פעם לסיים את הקריאה וחלק מתייאשים ופורשים באמצע ונירדמים וכו
תשובת הרב:
עדיף לקרוא ברצף אלא אם אנשים נרדמים ושיעור יעיר אותם
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"