שאלות ותשובות

17/12/2016 - שבת י"ז כסלו תשע"ז
שבוע טוב כבוד הרב בפרשת שבוע וישלח ישלי 2 שאלות,
1. יעקב פחד מעשיו, עשיו פחד מלבן, ויעקב לא פחד מלבן, אז איך זה יכול להיות שיעקב פחד מעשיו ולא מלבן שעשיו מפחד מלבן?
2. יעקב החביא את דינה מעשיו שהיא יכלה להחזיר אותו בתשובה, ואז בא שכם והחטיא אותה בקלות, איך זה יכול להיות ששכם הצליח להחטיא אותה ועשיו לא יכל?
תשובת הרב:
1. יעקב פחד מהעתיד.
2. שכם אנס אותה.
17/12/2016 - שבת י"ז כסלו תשע"ז
הרב כתב בספר שלו שאסור לנסוע ביהודה ושומרון כיוון שזה סכנה. איך הרב יכול להגיד דבר כזה שהרב מרדכי אליהו זצ"ל היה מעודד מאד את ההתנחלויות?
תשובת הרב:
לעולם אל יכניס עצמו למקום סכנה, ורק מי שכבר גם שם מותר לו בדרכים מסוימות. 
גם הרב מרדכי אליהו זצ"ל כשהיה נוסע, נסע רק ברכב ממוגן ירי
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
למה היום השוחטים לא בודקים הסכין אחד אחד, שכן זו דעת רוב הפוסקים, תורת זבח חזן דרכי תשובה ישכיל עבדי וכו'?
תשובת הרב:
לא יודע?
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
שלום לרב. אני לא תלמיד חכם, סתם אדם פשוט, ואצלנו בתפילה יש תלמידי חכמים ורבנים אבל אני היחיד שמניח רבנו תם, האם זה בסדר שאולי הם מרגישים מזה אי נוחות? אין לי זמן להניח בבית.
תשובת הרב:
תניח בצנעה בבית.
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
שלום לרב לשאלה ששאלתי כבוד הרב ביקש מקור: הסבא מקלם לימדנו, כי פעם אחת ויחידה שבה נאמרות המילים "ברוך הוא וברוך שמו" מזכה אותנו בקורת רוח בעולם הבא, הוסיף ה"סבא מקלם" ואמר: השכר על עניית "אמן" אחת גדול אלף מונים מהשכר המובטח למי שעונה ואומר "ברוך הוא וברוך שמו" ואילו שכרו של העונה "אמן יהא שמיה רבא" גדול ‏אלף מונים מזה ‏השמור למי שעונה, "אמן" אחת.  
נמצאנו למדים, ביאר הסבא מקלם, כי ערכה של אמירת "אמן יהא שמיה רבא" גדול פי מיליון מעניית "ברוך הוא וברוך שמו", ששכרה עולה על כל הנאות העולם הזה. ‏(ר' גבריאל ריקליס מפי המשגיח רבי ירוחם ליבוביץ)

ראוי לפרסום בשלטי בית הכנסת מופצים בכדי שאנשים יתחילו לענות יותר בדריכות???
תשובת הרב:
כן ראוי
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
שלום הרב,
1. לגבי כשרויות, איזה עופות אני יכול לקנות עוד חוץ מהרב מחפוד והרב רובין, כשרויות מהדרין למיניהם, איך אני יודע איזה כשרות טובה בעופות?
2. לגבי ירק גוש קטיף אין סכנה של ריסוס? אני נותן לילדים למשל נענע, ונענע אתה שם אותה במים רותחים כל הריסוס יכול לצאת והם שותים את זה? כדאי נענע רגילה עם מסננת בד"ץ?
תשובת הרב:
1. כל מהדרין בעופות זה טוב.
2. שומר פתאים ה'.
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
הרב לגבי ספרי בישול חילונים, מה הבעיה אם אין תמונות והבישולים הכל במסגרת כשר? גם צריך להוציא מהבית? מאיזה סיבה? אני צריך לתת תשובה לאישתי בעניין.
תשובת הרב:
כל ספר שכתב אדם שלא מאמין בה' הוא משרה ארס בדבריו
15/12/2016 - יום חמישי ט"ו כסלו תשע"ז
שלום כבוד הרב (חייל,עושה יומיות) לומד חוק לישראל, לומד שעה ביום גמרא ושעה הלכה וכל הזמן שנותר לי משקיע בכללי התלמוד, בהשקפה היהודית, באמונה, "דע מה להשיב לאפיקורס" בכל התחומים (גם בשביל עצמי...) עושה כך כיון שבעתיד (עוד כחצי שנה) נכנס לישיבה בע"ה, ושם נשקיע בלימוד הגמרא בצורה אינטנסיבית. האם נוהג נכון?
תשובת הרב:
בסדר!
14/12/2016 - יום רביעי י"ד כסלו תשע"ז
לכבוד הרב הרב אמר שאסור ללמוד משפטים מכיון שאין ללמוד משפטי הגויים, אך מאידך מותר ללמות שמאות או ראיית חשבון. לאחר שעייניתי בחומר הלימוד בשמאות מקרקעין יש הרבה נושאים דינים וחוקים במקרקעין ועוד. שזה בעצם חומר לימוד של משפטים. מה דעת הרב בכך?
תשובת הרב:
ההכרח לא יגונה, ועוד שבדברים אלו בהלכה פוסקים כמנהג המדינה
13/12/2016 - יום שלישי י"ג כסלו תשע"ז
שלום לכבוד הרב הגאון שליט"א. אנחנו חרדים בעלי תשובה, נשואים כמה שנים וללא ילדים. איך אפשר להתחזק? כל פעם שמגלים שאין הריון מתאכזבים מחדש...מנסים להודות לה' אבל ההודיה לא שלמה.
תשובת הרב:
בטחון - מנוחת הנפש ושלות הלב מביאה ישועה
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"