שאלות ותשובות

13/12/2016 - יום שלישי י"ג כסלו תשע"ז
אני אחראי על בית הכנסת במקום עבודתי, ושמתי קופה לצורך קניית ספרי קודש, עזרה לאברכים, וכל מיני מצוות לשיקול דעתי, האם מותר?
תשובת הרב:
כן
12/12/2016 - יום שני י"ב כסלו תשע"ז
שלום הרב
1. תנ"ך קסוטו, יש גם ה.ט הרטום משהו כזה, האם מותר לזרוק לפח? או לגניזה
2. אנציקלופדיה לילדים קטנים, איך כל מכשיר חשמלי עובד, יש כרכים על חיות עם דברי כפירה זרקתי את הכרכים ללא דבר כפירה אפשר להשאיר או צריך לזרוק הכל.
3.ספרי בישול של חילונים,  כשר מותר?
4.אנציקלופדיה על השואה, מותר להחזיק?
תשובת הרב:
1. גניזה
2. לזרוק הכל
3. אסור
4. רק של דתיים
12/12/2016 - יום שני י"ב כסלו תשע"ז
שלום להרה"ג מורנו הרב, אשתי אחרי לידה קיבלה דמי לידה מביטוח לאומי ועזבה את העבודה מאחר והם לא מאפשרים לה לעבוד ב"משרת אם". היא עובדת סה"כ 10 שעות בשבוע בחנות בגדים פרטית בתוך בית ויש לה אפשרות לקבל משכורת במזומן ללא תלוש (בשחור). האם ניתן גם לחתום בלשכה ולקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי?
תשובת הרב:
אסור
12/12/2016 - יום שני י"ב כסלו תשע"ז
שלום הרב אני ב''ה נותן מעשרות מהמשכורת שלי ושל אשתי ואפילו קצת יותר מהמשכורת, ילד שלישי בעז''ה בדרך, חי בשכירות גבוהה ואני נמצא במינוס של 13500 ש''ח, אישתי שבורה מהמצב מה לעשות כדי לצאת מהמינוס? האם לעבוד יותר?
תשובת הרב:
קום בחצות לילה אתה ואשתך, ותקראו תהילים וגם בנץ החמה.
12/12/2016 - יום שני י"ב כסלו תשע"ז
שלום לכבוד הרב בחורה בסמינר חרדי שיש לה קשר עם בחור חרדי ואיננה יודעת את חומרת הדבר של נגיעה, היכן עליה להסתכל, ומה הרב ממליץ לה ללמוד או לעשות היא מעוניינת להתחזק. תודה
תשובת הרב:
לגשת לרב שיסביר לה את הנזקים וההפסד
11/12/2016 - יום ראשון י"א כסלו תשע"ז
בס"ד שלום מורנו ורבנו! האם מותר לנסוע יומיים למלון בחנוכה, כמובן למלון בהכשר מהודר בצפון הארץ, אבל הדבר הכי "מציק" זה בעניין הדלקת החנוכיה... ואיך ניתן לבצע את הדבר על הצד הטוב ביותר על פי ההלכה? לציין כי האישה מאוד רוצה בכך...
תשובת הרב:
מותר ותדליקו במלון
11/12/2016 - יום ראשון י"א כסלו תשע"ז
לכבוד הרב בהלכה ברורה כתב שבמקרה שאדם מתפלל בימי שני וחמישי עם אשכנזים שאינם אומרים י"ג מידות יאמר י"ג מידות רק אחר הוידוי פעם אחת וזהו, כך כתוב בבן איש חי כי תישא אות ט. ובתשובה כת"י של הרב עובדיה זצ"ל. מה הטעם במנהג זה? ומדוע בסליחות ניתן לומר י"ג מידות כמה פעמים בזמן שאומר אותם יחיד.
תשובת הרב:
גם בסליחות לא ניתן לומר י"ג מידות
08/12/2016 - יום חמישי ח' כסלו תשע"ז
שלום כבוד הרב, בעלי לאחרונה מעשן גראס. אני מתנגדת נחרצות. לטענתו הנזק של אלכוהול חמור יותר. מה דעת הרב בנושא?
תשובת הרב:
למנוע בכל מחיר
08/12/2016 - יום חמישי ח' כסלו תשע"ז
הרב אני שומע אין סוף שיעורים שלך אבל אני לא יכול לקבל את היחס לרבנים האמייתים של הציונות הדתית. הרב אתה באמת חושב שכל מי שחובש כיפה סרוגה הוא מה שאתה מגדיר "מזרחי"? הוא "בני עקיבא"?? אנחנו חרדים שמאמינים במדינה ויש לנו על מי לסמוך, הרב קוק הוא רבינו וזהו, למה אתם נחשבים יותר?
תשובת הרב:
זה לא תלוי בכיפה. השאלה מי יותר חשוב? טייס F15 חילוני, או אברך בישיבה עם חליפה קרועה שבקושי לומד שורה ביום.
זה ההבדל!
08/12/2016 - יום חמישי ח' כסלו תשע"ז
לכבוד הרב שלום, באשר לתמלולי השיעורים, מדובר על שעורי המוסר על פרשיות השבוע לדוגמא שיצאו באחד הדיסקים. כוונתי להאזין לשיעורים ופשוט להעלות אותם על כתב. מילה במילה. אם הרב ירצה - נעביר לו להגהה. המטרה - מי שירצה לחזור עליהם אח"כ יוכל לעשות זאת. אפשר לשים את זה למשל באתר. להגדיל תורה ולהאדירה...
תשובת הרב:
עדיין לא, תודה
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"