שאלות ותשובות

20/04/2015 - יום שני א' אייר תשע"ה
מו״ר הקדוש, תודה להשם ששלח לנו אותך, אשרייך!!
אני נמצאת בשידוך והוא אברך והוא גרוש העניין הוא שזו כבר הפגישה השביעית והוא לא מתעקש שאוכל משהו כאילו בכלל לא איכפת לו וגם לא מראה שום חיזור או רצון ״להרשים״ אותי. זה נורא מפריע לי ולדעתי זה מראה שהוא אדם לא אכפתי בכלל! אפשר את דעת הרב?
תשובת הרב:
צריך להכיר אותו בכדי לדעת
20/04/2015 - יום שני א' אייר תשע"ה
שלום לרב. שמעתי שכל מאכלות שמיותרות לאדם נקראות קליפת נוגה ומפריעות לאדם לקבל שפע רוחני אבל זה חוץ משבת. אני שואל אם גם ראשי חודשים ויום טוב וחוה"מ זה כמו שבת? וגם אם בשבת יש גבול או שהכל נחשב עונג?
תשובת הרב:
כל סעודת מצוה נקיה מקליפות
20/04/2015 - יום שני א' אייר תשע"ה
שלום כבוד הרב רציתי בבקשה לשאול:
אדם הנמצא בביתו ובירך למשל על תפוח (ולא כיון רק על התפוח הזה אלא בירך בלי כוונה מסוימת) האם לאחר שעה צריך לחזור ולברך על תפוח אחר, באופן שלא היה שינוי רשות או הפסק. כי שמעתי אצלנו רב שהורה לעשות אחרת ממה שלמדנו. תודה רבה
תשובת הרב:
לא צריך לחזור ולברך
19/04/2015 - יום ראשון ל' ניסן תשע"ה
רבינו אני עובד בתור נהג באגד... ועבודה שלי כמעט כל יום בין 11-12 שעות מתחיל 12 בצהרים ומסיים בסביבות 11-12 בלילה... אני לא יכול להחנות את אוטובוס ליד בית כנסת כי אסור לי וגם זה עלול להפריע וכו'... מה לעשות עם התפילות? אני יכול להתפלל לבד??....
תשובת הרב:
יש לבקש הפסקה בשעות התפילות ולהתפלל כראוי
19/04/2015 - יום ראשון ל' ניסן תשע"ה
שלום לכבוד הרב בשחרית בחורף אני נוהג ללבוש סווטשירט על התפילין, האם זה בסדר? תודה
תשובת הרב:
כן
19/04/2015 - יום ראשון ל' ניסן תשע"ה
שלום לכבוד הרב הרב אמר באחד משיעוריו המפורסמים בנושא שלום בית בשם החיד״א שכפי שהאשה מתנהגת אל בעלה כך יידע את היחס אליו משמים, האם הדבר נכון תמיד או שיש מקרים בהם הבעל בסדר ולמרות זאת אשתו בשלה? תודה
תשובת הרב:
לכל כלל יש יוצא מהכלל
19/04/2015 - יום ראשון ל' ניסן תשע"ה
לרב הגאון שלום וברכה, נשוי מס' שנים בלי ילדים, הרופאים אבחנו וריקוצלה (ולדעתם זו הסיבה שהפוריות נמוכה) קובע עיתים ומתפלל 3 תפילות, אודה מאוד לרב אם יגיד לי מה לעשות שהקב"ה יקבל תפילותינו לבנים, ובגלל איזה עוון בא לי (שאין בנים, הוריקוצלה והפוריות הנמוכה) ובמה להתחזק? (נכשלתי הרבה באותו פגם) תודה רבה.
תשובת הרב:
לעבוד על הקדושה
18/04/2015 - שבת כ"ט ניסן תשע"ה
שלום כבוד הרב
1. האם יש מצוה לשים במיחזור בקבוקי שתייה מפלסטיק ומזכוכית, וניירות וקרטונים ?(אולי הנייר הממוחזר הולך לעיתונים חילונים וכדומה?)
2. האם מותר לשים טיפקס על המילה "אלהים"?
3. אם אחז בטעות קודם תפילן של ראש, האם יניחם לפני היד? ואם כן מה יברך ומתי?
ברוך השם שזכינו לכבוד הרב. תודה רבה
תשובת הרב:
1. לא יודע
2. אסור
3. להניח קודם יד ואח"כ ראש
 
17/04/2015 - יום שישי כ"ח ניסן תשע"ה
שלום לרב. אני קניין רכש בעבודתי. יש לי אפשרות לקנות מכל מיני ספקים את אותה הסחורה ולכולם יש אותו המחיר הבחירה שלי רק ממי. הבעיה שהספקים מציעים לי כל מיני הטבות אישיות כמו כסף ומכשירים אחרים בשביל שאקנה מהם ולא מהמתחרים. יש בעיה לקבל הרי בכל מקרה אני קונה וזה לא משנה למעסיק ממי אני אקנה?
תשובת הרב:
אסור אלא אם כן אתה מודיע למעביד שלך
16/04/2015 - יום חמישי כ"ז ניסן תשע"ה
שלום לרב. אני גר ליד מרכז של ברסלב ושם יש המון חוזרים בתשובה שלא עובדים. מתפללים ב8 בבוקר מפיצים ברמזור חוברות 6 שעות ולומדים שעה או שתיים כל היום. הם מבקשים ממני מצרכים לשבת כי אני מתנדב בעמותה גדולה. אמרתי להם שילכו לעבוד במקום למסכן את הנשים שלהם. נוצר מכך כעס גדול אני צודק או להתנצל?
תשובת הרב:
המצווה שלנו זה לעזור ולא לחנך
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"