שאלות ותשובות

19/01/2015 - יום שני כ"ח טבת תשע"ה
שלום לכבוד הרב,
אני ואשתי נקלענו לחובות ולמצב כלכלי קשה ודוחק מאוד מקבלים באהבה ומקבלים על עצמנו קבלות בקדושה ומתפללים המון על הפרנסה. ישנם כל מיני מקומות בהם אנחנו חייבים כסף שלא מצליחים לשלם כי במעט שיש לנו אנחנו קונים אוכל לשבת ולילדים.
יש לנו הו"ק לתלמידי חכמים בסכום של 400 ש"ח. בבנק כל הזמן מבקשים שנבטל אותה כי היא מכבידה לנו על החשבון אך אנחנו מסרבים כי יודעים מה היא מעלתה של צדקה לתלמידי חכמים בישיבות. האם אנחנו נוהגים נכון? האם עלינו להמשיך את ההו"ק? לבטל אותה? או שמא רק להוריד מהסכום? שמענו פעם שהרב אמר שנותנים רק מהרווח. תודה!
תשובת הרב:
אם יש בעלי חובות, קודם לפרוס להם ואח"כ לתת צדקות
19/01/2015 - יום שני כ"ח טבת תשע"ה
שלום לכבוד הרב. אחי פתח חנות חלפים עם שותף שלא נמצא בעסק רק תומך כלכלית. השותפים לא הסתדרו במשך 5 שנים רק מריבות ורמאות אחד על השני.השותפות הסתיימה ואחי קנה את חלק השותף. לי יש חוב בחנות שמוערך בכמה אלפים. אחי אמר שהחוב נמחק ולא מוכן לקחת תשלום ממני. לי אין קשר עם השותף. יש לי איזה עוון של גזל כלפי השותף?
תשובת הרב:
כן
18/01/2015 - יום ראשון כ"ז טבת תשע"ה
שלום רציתי להעביר שאלה לרב- בעל תשובה שמעוניין ללמוד משפטים לצורך פרנסתו מכיון שהוא אוהב את המקצוע ומתחבר אליו- מהם האזהרות שהוא צריך להזהר ע"פ התורה מהלימודים עצמם ומלעסוק במקצוע בפועל? האם מותר או אסור? ומהם ההשלכות הכלליות והפרטניות ממהלך כזה בתור אדם דתי?
תשובת הרב:
אין ללמוד לכתחילה משפטי הגוים, ורק מי שכבר למד יש לו רשיון לעסוק, בתנאי שמציל עשוק מיד עושקו
18/01/2015 - יום ראשון כ"ז טבת תשע"ה
שלום כבוד הרב האם אפשר לבוא בשבת ברגל מארמון נציב להר חומה ואם יש עירוב בדדרך? תודה
תשובת הרב:
כן
18/01/2015 - יום ראשון כ"ז טבת תשע"ה
לכבוד הרב שלום וברכה,
עבדתי בעבודה מסויימת והיתה עבודה קשה מאוד בלחץ רציני כל יום. לאחר תקופה החברה נמכרה לחברה אמריקאית.. ומאז קצב העבודה ירד פלאים והיו שבועות שהיו לי שתי משימות ליום וגם תנאי העבודה השתנו (כלומר ירדו לי הרבה סמכויות). ובאותה תקופה ניסיתי למצוא עבודה חדשה אך ללא הצלחה - ובגלל שלא עשיתי הרבה בעבודה וקיבלתי שכר. דיברתי על כך עם המנהלים אך הם אמרו לי שזה אופי העבודה (עבודה שלא התאימה לכישורי) שאלתי היא האם אני נחשב גזלן? בברכה.
תשובת הרב:
לא
18/01/2015 - יום ראשון כ"ז טבת תשע"ה
בס"ד כבוד הרב שליט"א האם לצורך טיגון דג צריך מחבת מיוחדת או די לכך במחבת הבשרית או במחבת החלבית?
תשובת הרב:
במחבת בשרי או חלבי נקי, מותר
17/01/2015 - שבת כ"ו טבת תשע"ה
שלום לכבוד הרב. הרב כמה פעמים הגיע לנו לאילת ואנחנו שומעים שבירושלים המוסדות של הרב הם מהטובים בארץ. מתי הרב יפתח אצלנו תלמוד תורה בלי מורות ובלי לימודי חול??
תשובת הרב:
תתפללו על כך
15/01/2015 - יום חמישי כ"ד טבת תשע"ה
שלום לכבוד מורנו ורבנו. נולדה לנו בת ברוך ה', לאישתי מאוד חשוב לקרוא לבת שם בין השמות הבאים, אשמח אם הרב יבחר לנו שם אחד מהרשימה הזאת: לירז, אוריאן, נויה והללי. האישה רוצה לירז.
תשובת הרב:
השמות לא כל כך טובים, תשתדלו לחפש שם מהתנך
15/01/2015 - יום חמישי כ"ד טבת תשע"ה
שלום לכבוד הרב הגאון, אני ומשפחתי ממש נהנים ומתחזקים מעלוני השבת, והייתי רוצה לדעת אם אפשר להוסיף לעלון החדש "הלכות למעשה" כמו שפעם היה בעלון הישן, קטגוריה של הלכות בלבד, כי ברוב הפעמים אשתי הייתה קוראת וממש מיישמת. תודה רבה הרב.
תשובת הרב:
בעז"ה נעשה
15/01/2015 - יום חמישי כ"ד טבת תשע"ה
כבוד הרב, אני כל הזמן מתפלל ומבקש מהשם יתברך שלא יהיו לי תקלות הוצאות קילקולים ונזקים חלילה בבית באוטו. האם טוב וצריך כך לעשות כי כל פעם יש לי נזקים וקילקולים. אני עושה כך מכיוון שכתוב להקדים תפילה לצרה. מה מציע הרב? ברוך תהיה 
תשובת הרב:
יש להמשיך בתפילה
First PagePrevious Page
Next PageLast Page
מספר שאלות לתצוגה
select
© כל הזכויות שמורות למוסדות "כאייל תערוג" ובית הכנסת "חסדי שמואל"