בית ספר לבנות

בית יעקב לבנות "כאייל תערוג"

רוחניות ללא פשרות

בית הספר בית יעקב "כאייל תערוג" הוקם כמענה לצרכיה של הקהילה המתפתחת בהתמדה, והפך עד מהרה למגדלור רוחני בשכונת הר חומה וסביבותיה.
דגש רב הושם בהקמת בית הספר על בחירת הצוות החינוכי והמקצועי. צוות המורות נבחר בקפידה, מורות יראות שמים בתכלית, כאלו המהוות סמל ודוגמה לתלמידות תחי'.
 

משהו טוב צומח כאן

בית הספר שם בראש מעייניו את הצלחת תלמידותיו – למידה תוך כדי חוויה והנאה אך ללא פשרות על מקצועיות החינוך. צוות המורות המיומן מביא עמו תפיסה וגישה ייחודית בלמידה, גישה הממצה מכל תלמידה את הפוטנציאל הייחודי לה.
לצד ההשקעה הפרטנית בכל תלמידה מכין בית הספר את כלל התלמידות למבחנים הארציים ומבחני המיצ"ב במשרד החינוך.
בבית הספר 8 כיתות מ- א' עד ח'.

 

הצוות שלנו

 צוות חינוכי מקצועי חם ומסור.

מורות יראות שמים בעלות תארים אקדמיים בתחומי חינוך.
 רכזות מקצוע בעלות ניסיון עשיר בתחומן.
צוות מורות שילוב והוראה פרטנית.
יועצת מקצועית בעלת ניסיון של 15 שנים בתחום.
פסיכולוג קליני.

 

יתרונות פדגוגיים

בית הספר מחזיק בפרויקט חונכות ייחודי שמטרתו להעצים בצורה חווייתית את בנות כיתות ד' – ז'.
שמונה עשר חונכות איכותיות ויראות שמיים, בנות סמינר מהטובים בירושלים תחנוכנה בפעילות שבועית את בנות הכיתות, בסדרת מפגשים שכל כולם מכוונים לפיתוח והעצמה אישית, יצירת מוטיבציה וקידום תהליכי למידה. המפגשים מתקיימים ללא עלות.

 

הפרוייקטים שלנו

מעברים:
פרויקט חינוך לצד הכלה – פרויקט שמטרתו להעניק כלים חינוכיים משמעותיים לצוות החינוכי.

מוגנות:

תכנית המוגנות הינה מיזם מבורך פרי שיתוף קרן "ידידות טורונטו" עם רשת החינוך "בני יוסף". התכנית כוללת הנחיה לצוות המורות וההורים מאנשי מקצוע מומחים בתחום אשר יעניק כלים להנחלת הנושא בקרב התלמידות, על מנת להכין ולמנוע מקרים חלילה.

זהירות בדרכים:

תחום הזהירות בדרכים מקבל את החשיבות הראויה לו בדמות שעה נוספת במערכת הלימודים. כללי הבטיחות מונגשים בצורת מאתגרת וחוויתית על מנת להטמיע את הנושא בתלמידים כראוי.

בית ספר מקדם בריאות:
בית הספר קיבל את אות שלושת כוכבי הבריאות כהוקרה על מיזם לקידום והנגשת נושא הבריאות לבנות בית הספר. במסגרת המיזם נעשתה היכרות נרחבת של נושא הבריאות בהיבטים כגון: הגיינה אישית, פעילות גופנית, תזונה מאוזנת, שתיית מים, אוויר נקי ועוד. מדי חודש הועלה מיזם מרתק ששולב בצורה ספיראלית עם אקטואליית החודש בשילוב למידה.

מוכנות לכיתה א':
מדי שנה מתקיימת תכנית המוכנות לכיתה א'. התכנית מותאמת אישית לרמתה של כל בת. הנרשמות לתכנית נהנות ממפגשי אתגר חווייתיים היוצרים היכרות עם המערכת הלימודית העל גנית לקראת העליה לכיתה א'.